KELPIX Strona Główna KELPIX


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Favorites Tour
Autor Wiadomość
Vemona 
Maniak


Posty: 509
Wysłany: 22-06-15, 21:05   

Kozka napisał/a:
nie kazdy kawalek da sie przerobic tylko na gitare.


Każdy się da i każdy może wybrzmieć przepięknie, kwestia tego jak się to zrobi, jak się zaśpiewa i ogólnie jaki jest pomysł na akustyczną wersję piosenki :-P . Bywa to bardzo trudne, głównie w odbiorze przez publiczność, zwłaszcza kiedy pierwotna wersja kawałka jest wryta mocno w pamięć.
_________________
'Normal is an illusion. What is normal for the spider is chaos for the fly.
 
 
naicy 
Maniak


Posty: 973
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-06-15, 21:20   

A Patricia od kilku lat w ogóle się nie rozwija muzycznie...co więcej...ma wrażenie, że się cofa, a jej występy są na poziomie apeli szkolnych.
_________________
http://kelly-family.pl/
Polska nieoficjalna strona o The Kelly Family Zapraszam :)
 
 
Kozka
[Usunięty]

Wysłany: 22-06-15, 21:21   

Vemona napisał/a:
zwłaszcza kiedy pierwotna wersja kawałka jest wryta mocno w pamięć.


A no wlasnie dlatego napisalam,ze nie kazdy,ta piosenka ma taka moc pierwotnie,ze grana na pianinie i gitarze traci caly urok.Jak dla mnie ,nie wiem jak bardzo by musiala sie Patka starac by brzmiala dobrze,to i tak pierwsza wersja bedzie najlepsza :-)
 
 
Vemona 
Maniak


Posty: 509
Wysłany: 22-06-15, 21:31   

Kozka napisał/a:
Vemona napisał/a:
zwłaszcza kiedy pierwotna wersja kawałka jest wryta mocno w pamięć.


A no wlasnie dlatego napisalam,ze nie kazdy,ta piosenka ma taka moc pierwotnie,ze grana na pianinie i gitarze traci caly urok.Jak dla mnie ,nie wiem jak bardzo by musiala sie Patka starac by brzmiala dobrze,to i tak pierwsza wersja bedzie najlepsza :-)


Mnie wersja Patricii też się nie podoba, ale nie mam żadnych wątpliwości, że dałoby się z tego zrobić świetną wersję akustyczną - byłaby zupełnie inna od oryginału, pewnie wielu osobom nie przypadłaby do gustu właśnie ze względu na to, o czym piszesz, ale chętnie usłyszałabym dobrą wersję unplugged tego kawałka. Jeśli z mocno rockowych/heavy metalowych/punkowych piosenek powstają fajne wersje akustyczne, to z Key to my heart tym bardziej xD.
_________________
'Normal is an illusion. What is normal for the spider is chaos for the fly.
 
 
monika.bila 
Entuzjasta


Pomogła: 1 raz
Posty: 1181
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 22-06-15, 21:45   

naicy napisał/a:
A Patricia od kilku lat w ogóle się nie rozwija muzycznie...co więcej...ma wrażenie, że się cofa, a jej występy są na poziomie apeli szkolnych.

Dlatego tez odpuściłam sobie jej sobotni koncert w Holandii.
_________________
A życie płynie.......
 
 
Elizabeth 
Wyjadacz


Pomogła: 2 razy
Posty: 2952
Skąd: Z telefonu
Wysłany: 22-06-15, 22:04   

Key to my heart znośne, może dlatego, że Patunia w tej piosence nie drze ryja, za przeproszeniem, bo niestety ostatnio,to ona nie śpiewa a wykrzykuje piosenki :roll: .
 
 
Jack kelly 
Gaduła

Posty: 221
Skąd: Śląsk
Wysłany: 26-06-15, 21:36   

Nie byłem jeszzce na koncercie Patrici,wiec jutro sie przekonam jak brzmi na żywo..
Jest moja ulubiona Pania Kelly .Tak było od poczatku gdy zaczałem słuchac Kelly family
Co do darcia sie?Uwazam ze Kelly mieli/maja to we krwi :roll: :mrgreen:
 
 
Moncia 
Wyjadacz


Posty: 2546
Skąd: Tychy
Wysłany: 26-06-15, 22:01   

Jak byłam na pięciu koncertach i każdy był zarąbisty ale taki mój najnajnaj to Praga 2012...no czad był a Patka była niesamowita :mrgreen: A jutro już Olomouc...oj doczekać się już nie umiem ;-)
_________________
...Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę?
Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań.
Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania Miłości.
Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie...Paulo Coelho
 
 
Megi 
Wyjadacz


Pomogła: 1 raz
Posty: 2634
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 28-06-15, 11:28   

Moncia napisał/a:
A jutro już Olomouc...oj doczekać się już nie umiem ;-)


Jak tam po koncercie? ;-)
_________________
http://stronamegi.blogspot.com/
http://stronamegi-2.blogspot.com/
 
 
Moncia 
Wyjadacz


Posty: 2546
Skąd: Tychy
Wysłany: 28-06-15, 12:31   

Wróciłam z Olomouc...i tak naprawdę co ja mam Wam napisać? bo jak wiecie jeżeli chodzi o Patkę (i Padzika też) to ja jestem mało krytyczna...po prostu mnie się wszystko podobało :-) :-) Powiem Wam że zazdroszczę Czechom Milana pod względem organizacji koncertów Kelly na Czechach.
Tak więc Patka no kochana Kobitka i za każdym razem jak jestem na Jej koncercie przekonuje się że pomimo wszystko kocham Kelly i koncerty a Patka na zawsze zostanie dla mnie tą NAJ :mrgreen: Ma babeczka powera, głosisko i mega serce :-) Zanim koncert się zaczął Patka pozdrowiła Czechów, wypatrzyła Polskę ale było nas sporo tak więc nie dało się nas przegapić ;-) ...podziękowała za przyjazd. Tak samo dziękowała Chorwatkom, Słowaczkom i Niemkom. Koncert zaczął i Patka powiedziała kilka słów na trasy...że "wpadła" na pomysł aby to fani Kelly zadecydowali jakie piosenki Kelly chcieli by usłyszeć i na swoim fejsbuku zamieściła listę z tytułami piosenek i te które zdobędą najwięcej głosów zaśpiewa na swojej trasie "Favorites" Koncert ogólnie zaczęła piosenką "Always the same" potem były m.in. "Like a queen", "Eres Tu" i " Fields of Antherny" (piosenka ta kojarzy mi się tylko z Jimmem), "It's OK now". Powiedziała kilka słów na temat swojego kilku dniowego pobytu w Pradze i w Olomouc...była pod wrażeniem Olomouc i tego jak dużo potrafią jeść Czesi i że zaraz Ona będzie się toczyć ;-) Mówiła też że stęskniła się już za swoją rodziną, za mężem i synami. Śmiała się że jestem bardzo żywiołowi i Ona za Nami nie nadąża ale no dostała takiego powera że szok...cudnie się wygłupiała i tańczyła :-) :-) Była "Sandy". Potem zaśpiewała "Key to ma heart" (powiem Wam że tej piosenki byłam najbardziej ciekawa bo jak dla mnie to ona musi mieć przynajmniej dwa głosy i nie oszukujemy należy ona do Padzika) ale Patka dała radę i podobała mi się :mrgreen: Fakt nie było tego co się czuło jak śpiewał Pad ale naprawdę Patka dała radę. Stwierdzam że na żywo piosenki lepiej się słucha niż tak jałowo z filmików. Patka zaśpiewała "First time" tzn. głównie to My śpiewałyśmy, ciarki miałam :-) "You belong to me" wcisło mnie w ławkę...pięknie, jeszcze to jak śpiewałyśmy to no ciarki miałam na całym ciele. Był oczywiście "Medley:Hanging like a leaf/Blue Paradiese/Cotton fields" gdzie na końcu krzyknęłam do Patki żeby nagrała te piosenki na nowej płycie...w sumie nie wiem co dokładnie powiedziała bo odeszła od mikrofonu szukając wzrokiem kto to powiedział ale ja usłyszałam że coś w stylu czy mi się podobają? Było "Love,music'n'sun" które na chwilkę przeniosło mnie do 2002r. i przed swoimi oczami miałam koncert w warszawskiej Stodole :-) Oczywiście na "Love,music'n'sun" "zatańczyłyśmy" ten taniec co Patka z Maite go zawsze pokazywały...wiecie o co mi chodzi tymi rękoma?! tzn. kto go znał a reszta która nie znała podłapała i też wywijała, Patka na nas spojrzała i powiedziała:pamiętacie :-D Potem było "Life" i przy tej piosence Patka odstawiła niezłe wygłupy...Kochana moja♥ ♥ ♥ ♥ Jeszcze raz zaśpiewała "Key to ma heart" ale to z Naszym Kamilem już...którego Patka zapamiętała z Berlina 2014r.bo Kamil poszedł na koniec koncertu zanieść kwiatki Kaśce i Patce. Wzięła Kamila za scenę, dała mu kartkę z tekstem "Key to ma heart" a Kamil jak to Kamil zaczął śpiewać Kasiową piosenkę "Yo te quierro" Patka zaczęła się śmiać...tak więc dała Mu tą kartkę i powiedziała że ma śpiewać wokal Padzika a Kamil:no tak jestem podobny do Paddy'ego...uwierzcie mi miałyśmy taki ubaw z Kamila że no ze śmiechu się popłakałyśmy :lol: :lol: :lol: :lol: Na bis Patka zaśpiewała "An Angel" tzn. oczywiście to my śpiewałyśmy...w momencie gdzie Patka śpiewa wstawki "I wish..." zaśpiewała coś w stylu "god i wish singing with my all family" w oczach miała łzy. Mnie też od razu łzy w oczach stanęły i uświadomiłam sobie że chyba nie tylko ja tęsknie za koncertami całej dziewiątki...możecie uwierzyć albo i nie ale było to wzruszające. Nie dość że "An Angel" to jeszcze takie słowa. Drugą piosenką na bis była "The Rose"...na końcu zaczęłyśmy tak skandować że Patka wyszła mówiąc:OK one more song i zaśpiewała "Please don't go"..Niestety nie było "Life is hard enough" na którą bardzo czekałam :-( :-( :-( :-(
Na kończy oczywiście była bs...ale My czekaliśmy do końca. Na bsie spytałam się czy nagra te piosenki z Medley no to powiedziała że jest Jej miło że pytam się o te piosenki i że nie wie czy nagra ale się postara, ze pracuje nad nową cd itp. Wytuliłam Ją :-) mam fotkę jak Patka mnie wtula i mi buzi w policzek daje :mrgreen: Była zmęczona bo było widać, mówiła że oczy Ją szczypią...Na końcu robiliśmy zdjęcie grupowe i Patka się pyta czy może też sobie zrobić i dać na swojego fejsbuka? Kobitka jest oczarowana fejsbukiem...kilka razy nas nagrywała, raz przy "Key to ma heart" a drugi przy "An angel"...powiedziała że da na swojego oficjalnego fejsbuka :-) Krejzolka :lol: Spytałam się czy jest szansa na to aby Patka przyjechała do PL na koncert...tak więc na początku spytała się czy jest Ktoś kto zajął by się organizacją? wskazaliśmy na Jolcię i Anię (one zorganizowały koncert Jimma w Chorzowie)...no to Patka powiedziała żeby pisać do Denisa w tej sprawie. Podkreśliła że w tym roku nie przyjedzie do PL :-( Ale jeżeli uda się dziewczynom coś załatwić to w przyszłym roku na pewno przyjedzie, może nie z trasą "Favorites" czy z nową płytą ale przyjedzie :-)
Na koniec dowiedziałam się od Czeszek, tak więc nie wiem na ile to prawda?...że w lutym 2016r. w Pradze (lub Ostravie) ma być koncert Jimma. Rozmawiałam z Milanem i tak się ogólnie Go pytałam o koncerty...to ten koncert Padzika w lipcu na jakimś czeskim festiwalu to ma być dopiero w 2016r. Na ta chwilę bilet kosztuje 80euro...tzn.ten festiwal odbywa się co roku ale w tym roku już nie dało się wcisnąć koncertu Padzika w listę wykonawców
Przepraszam że tak się rozpisałam ale tak jakoś wyszło ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
_________________
...Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę?
Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań.
Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania Miłości.
Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie...Paulo Coelho
 
 
Megi 
Wyjadacz


Pomogła: 1 raz
Posty: 2634
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 29-06-15, 09:05   

Moncia świetna relacja! :-)

First time https://www.youtube.com/watch?v=V4Pro0PYVg4
Fields of Athenry https://www.youtube.com/watch?v=rO4iyds8rkg
It's OK now ttps://www.youtube.com/watch?v=sNtYwXgVw0s
Like a Queen https://www.youtube.com/watch?v=YX_br1TMlsE
Medley Hanging Like A Leaf/Pretty Moon (Paradiese)... https://www.youtube.com/watch?v=ld7BDZJeJRM
The Rose https://www.youtube.com/watch?v=UYwORQIu6bw
_________________
http://stronamegi.blogspot.com/
http://stronamegi-2.blogspot.com/
 
 
Moncia 
Wyjadacz


Posty: 2546
Skąd: Tychy
Wysłany: 29-06-15, 13:27   

Jeny ale Oni w tej Pradze cicho na koncercie siedzieli :shock:
_________________
...Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę?
Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań.
Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania Miłości.
Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie...Paulo Coelho
 
 
wariatka999 
Wyjadacz


Posty: 2305
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29-06-15, 16:47   

Fajnie się czytało Twoją relacje Moncia! Na taki koncert z takimi piosenkami chetnie bym sie wybrała :lol:
_________________
"Byłem buntownikiem łagodnym, najłagodniejszym z możliwych, ale krańcowym...."
Edward Stachura
 
 
ann-marie 
Bywalec

Posty: 95
Wysłany: 29-06-15, 18:07   

Czyli w zasadzie ta trasa jest niemal identyczna jak jej poprzednie.
 
 
sianokos 
Maniak


Posty: 729
Skąd: Sianów
Wysłany: 30-06-15, 09:11   

Koncert w Olomouc był cudowny. I bardzo emocjonalny. Bawiłam się rewelacyjnie a i łezka z oka też mi poleciała.
_________________
Wiem niewiele, lecz powiem, co wiem,
choć nie będzie to pewnie myśl złota:
Najpiękniejszą muzyką przed snem,
jest mruczenie szczęśliwego kota
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11