KELPIX Strona Główna KELPIX


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Książka: Streetkid: Fluch und Segen, ein Kelly zu sein
Autor Wiadomość
monika.bila 
Entuzjasta


Pomogła: 1 raz
Posty: 1181
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 22-06-17, 19:26   

Pewnie dużo o tym jak to on chce byc wolny + o Bogu hehe.Niemki sie jarały i miałam nadzije na jakieś kąski ale one sie wszystkim jarają więc nie wiem po cos ię zugerowałam jego opinią hehe
_________________
A życie płynie.......
 
 
finbar 
Bywalec


Posty: 84
Wysłany: 22-06-17, 23:22   

A Jimmy jest wierzący?
Iliana, kiedyś tak pięknie napisałaś o Cover the road, ja tej piosenki nie rozumiem za bardzo, prawdę mówiąc jakaś prosta mi się wydaje o niczym, ale to dlatego, że jej nie rozumiem, możesz napisać jak Ty ją rozumiesz? Bo mnie to zaintrygowało (w zeszłym roku;p), że tak o niej pięknie napisałaś, i w tym roku postanowiłam Cię o to spytać ;p
 
 
monika.bila 
Entuzjasta


Pomogła: 1 raz
Posty: 1181
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 23-06-17, 05:44   

finbar napisał/a:
A Jimmy jest wierzący?

Ty tak serio się pytasz? :roll: :roll: :roll:
_________________
A życie płynie.......
 
 
finbar 
Bywalec


Posty: 84
Wysłany: 23-06-17, 06:04   

No :-D
Nie znam sie na Jimie za bardzo, a mnie zaciekawil ostatnio.
 
 
Ika 
Znawca


Posty: 3394
Skąd: Przemyśl

Wysłany: 23-06-17, 08:57   

finbar napisał/a:
A Jimmy jest wierzący?
Iliana, kiedyś tak pięknie napisałaś o Cover the road, ja tej piosenki nie rozumiem za bardzo, prawdę mówiąc jakaś prosta mi się wydaje o niczym, ale to dlatego, że jej nie rozumiem, możesz napisać jak Ty ją rozumiesz? Bo mnie to zaintrygowało (w zeszłym roku;p), że tak o niej pięknie napisałaś, i w tym roku postanowiłam Cię o to spytać ;p


Ja tam za CtR jako piosenka tez nie przepadam. Tzn poslucham ale nie dam sie za nia zabic. I jesli ma jakies ujryte znaczenie (tak ja Alienka padzikowa) to tez nie dostrzegam. Ok, zycie jest autostrada, my trzymamy stery i decydujemy kiedy przyspieszyc. I tyle....
 
 
kellyfanforever
[Usunięty]

Wysłany: 23-06-17, 09:59   

Stery możemy sobie trzymać, ale przyjdzie większa fala, albo sztrom i i tak nas zatopi :-P
 
 
finbar 
Bywalec


Posty: 84
Wysłany: 23-06-17, 14:09   

A alienka ma jakies inne znaczenie? :shock:
Bo dla mnie teledysk jest miazdzacy (w zlym znaczeniu), i o nic wiecej tej piosenki przez lata nie podejrzewalam...
Oswieccie mnie
 
 
Diana 
Entuzjasta

Posty: 1428
Skąd: Ełk
Wysłany: 23-06-17, 17:18   

finbar napisał/a:
A alienka ma jakies inne znaczenie? :shock:
Bo dla mnie teledysk jest miazdzacy (w zlym znaczeniu), i o nic wiecej tej piosenki przez lata nie podejrzewalam...
Oswieccie mnie


Jest w nim niby zawarta metafora tego typu mianowicie że :Jest pan np. arystokrata i zakochuje się w pannie niekoniecznie bogatej.np. w chłopce... :mrgreen: .To tak z grubsza. :mrgreen:
 
 
Agniecha 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Posty: 2317
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-06-17, 17:56   

Diana napisał/a:


Jest w nim niby zawarta metafora tego typu mianowicie że :Jest pan np. arystokrata i zakochuje się w pannie niekoniecznie bogatej.np. w chłopce... :mrgreen: .To tak z grubsza. :mrgreen:


Bardziej chłopek zakochuje się w arystokratce :-P Orał w polu, męczył się cały dzień, a jak poszedł w nocy do lasu (pewnie na siusiu, bo w chałupie toalety nie było) to mu się blond zjawa pojawiła i go do swojego królestwa zabrała.
_________________
"Spokój gwałtowny. Może to już sierpień.
Może strach. Rozegrany przez nas umiejętnie.
Jest mi tak jakby już było za późno.."
 
 
finbar 
Bywalec


Posty: 84
Wysłany: 23-06-17, 18:53   

Łomatko. Ale wymyslil. Dobrze, ze go tylko wirtualnie, platonicznie kocham, i niech tak zostanie :-P
 
 
iliana 
Administrator


Pomogła: 4 razy
Posty: 9522
Wysłany: 30-06-17, 08:33   

Mam książkę Jima. Nuda. Głównie o graniu na ulicy pisze, kogo poznał, kogo spotkał, jak mu ciężko czasem było. W ogóle on w samochodzie sypiał :roll: .
O Kellych prawie nic, o starych czasach same ogólniki, nawet o Meike niezbyt dużo. Nie wczytywałam się jeszcze specjalnie, no i mój niemiecki jest nędzny, ale po pierwszym przejrzeniu to szału nie ma.
A no i tekstu jest mało i język prosty, więc nawet ze słabym niemieckim można poczytać i skumać.
_________________
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.
So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Explore. Dream. Discover.


Cover the road till the end of time
 
 
kellyfanforever
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-17, 10:26   

Bo wydana wersja pewnie jest okrojona. Jak to ktoś wcześniej napisał "ugrzeczniona", więc tych pikantnych rzeczy tam niestety nie znajdziemy :->
 
 
Moncia 
Wyjadacz


Posty: 2546
Skąd: Tychy
Wysłany: 30-06-17, 10:30   

iliana napisał/a:
Mam książkę Jima. Nuda. Głównie o graniu na ulicy pisze, kogo poznał, kogo spotkał, jak mu ciężko czasem było. W ogóle on w samochodzie sypiał :roll: .
O Kellych prawie nic, o starych czasach same ogólniki, nawet o Meike niezbyt dużo. Nie wczytywałam się jeszcze specjalnie, no i mój niemiecki jest nędzny, ale po pierwszym przejrzeniu to szału nie ma.
A no i tekstu jest mało i język prosty, więc nawet ze słabym niemieckim można poczytać i skumać.

Iliana to teraz czekamy na streszczenia rozdziałów, takie może szersze typu co, z kim, jak i dlaczego
_________________
...Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę?
Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań.
Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania Miłości.
Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie...Paulo Coelho
 
 
Tinahet 
Znawca


Posty: 4719
Skąd: Hoddesdon
Wysłany: 30-06-17, 17:03   

Iliana, jak bedziecie przejezdzac przez Niemcy i natkniesz sie na jakiej stacji benzynowej, to wez mi kup. :-P
_________________
"Don't let the Muggles get you down."
 
 
Megi 
Wyjadacz


Pomogła: 1 raz
Posty: 2634
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 03-07-17, 09:30   

Moncia napisał/a:

Iliana to teraz czekamy na streszczenia rozdziałów, takie może szersze typu co, z kim, jak i dlaczego


Właśnie. ;-) Czekamy.

Iliana są jakieś fajne zdjęcia w tej książce?
_________________
http://stronamegi.blogspot.com/
http://stronamegi-2.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10