KELPIX Strona Główna KELPIX


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Których piosenek KF najbardziej nie lubisz?
Autor Wiadomość
Agata 
Entuzjasta


Posty: 1347
Skąd: Polska
Wysłany: 17-02-17, 10:33   

Zdecydowanie ALIEN. Nie wiem Magdalena jak Twój kumpel doszukał się w tej piosence czegoś głębszego. Ja ciągle wierze, że to był eksperyment pokazujący, że IDOL może wydać byle gówno a fani będą to kochać. :-/

Piosenki Maite również, aczkolwiek mam sentyment do Roses of red.
Oh God - katorga dla mych uszu
King Konga w Hong Kongu ( jak to Agniecha nazwała :-P ) Porazka...
Jak kocham Basie tak Spinning Around jest straszneeeeeee
_________________
“If you don't stick to your values when they're being tested, they're not values: they're hobbies.”
 
 
Moncia 
Wyjadacz


Posty: 2546
Skąd: Tychy
Wysłany: 17-02-17, 10:44   

iliana napisał/a:
Czasem mnie boli jak się kocham :-P

Oplułam monitor :lol: :lol: :lol:
Może Maite napisała tą piosenkę po swoim "pierwszym razie" i dlatego ją...boli jak się kocha?
_________________
...Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę?
Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań.
Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania Miłości.
Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie...Paulo Coelho
 
 
anazeta 
Entuzjasta


Posty: 1761
Wysłany: 17-02-17, 13:19   

Kurczę, muszę sobie odświeżyć dyskografię. Na bank Spinnig around, when The boys (dla mnie tak samo ambitne tekstowo jak alienka z gorszą melodią), all along the way, dance to the rock n roll, hey diddle diddle - mówię nie wszelkim rymowankom przedszkolnym czy podwórkowym, więc chociaż rock n roll ogólnie zawsze mi się podobało, tak naprawdę beans beans mogli sobie darować. Nijak to się ma do tej piosenki. Boże, zacznę wymieniać to nic dobrego nie zostanie :lol:
 
 
Tinahet 
Znawca


Posty: 4719
Skąd: Hoddesdon
Wysłany: 17-02-17, 13:24   

Wy sie z oh it hurts tak nabijacie, a ja, jak to wyszlo, to normalnie bole egzystencjalne przezywalam sluchajac jej. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"Don't let the Muggles get you down."
 
 
Nata 
Gaduła


Posty: 433
Wysłany: 19-03-17, 16:12   

Spinning Around - koszmar. Barby ma rewelacyjny głos, ale to taki typ barwy, który nie wszystko zaśpiewa, a tutaj niestety jest apogeum słabizny :/ One More Freaking Dollar (nigdy nie rozumiałam szału na to, strasznie irytujące), Big Mouth On Tv (taki zapychacz płyty), Street Kid (miało być luzacko, a wyszło męcząco), I wanna kiss you ( styl Maite, ponownie głos Barby tu nie pasi; ogólnie piosenka słabizna).

To tak na szybko, co mi wpadło do głowy. Widzę, że dużo z Was nie lubi "Red Shoes" za tekst. Dla mnie ta piosenka broni się melodią i głosem Johna, fajny spokojny klimacik. Generalnie piosenki wg mnie mogą bronić się melodią, ale nigdy odwrotnie, samym tekstem. Wolę wtedy poczytać wiersz, niż katować ucho ;-)
_________________
Cast your eyes on the ocean,
Cast your soul to the sea
When the dark night seems endless,
Please remember me...
 
 
paper_ann 
Znawca


Posty: 3780
Skąd: z domu
Wysłany: 19-03-17, 17:06   

Najbardziej nie lubię Fell in love with an alien, Hooks i Because it's love.
 
 
monika 
Maniak


Posty: 832
Skąd: right here
Wysłany: 19-03-17, 17:13   

paper_ann napisał/a:
Najbardziej nie lubię Fell in love with an alien

No ja nie wiem, co ta Alienka tak nielubiana :mrgreen:
Toż to przecież całkiem zgrabnie zawoalowany tekst o miłości biednego farmera do kobiety z wyższych sfer. Stąd ona jest "alien" - bo obca dla takiego chłoptasia, a i pewnie nie pochodzi z miejsca, gdzie cała farmerska familia pola uprawiała, ale przybyła z "wielkiego" świata :-P
Ja tam zawsze będę ją lubić i oddzielać tekst od teledysku. Teledysk ją totalnie spłyca. :-)
_________________
Losing you...
Things will never be the same
Can you hear me call your name?
If we changed it back again
Things would never be the same...
MF 💔
 
 
Nata 
Gaduła


Posty: 433
Wysłany: 19-03-17, 18:38   

monika napisał/a:
Stąd ona jest "alien" - bo obca dla takiego chłoptasia, a i pewnie nie pochodzi z miejsca, gdzie cała farmerska familia pola uprawiała, ale przybyła z "wielkiego" świata :-P


Dokładnie, to właśnie ta metafora, a teledysk po prostu miał przyciągać wzrok i zdobywać listy przebojów ;-) Ja też lubię ją za porywającą melodię i nie przeżywam jakoś bardzo teledysku ;-)
_________________
Cast your eyes on the ocean,
Cast your soul to the sea
When the dark night seems endless,
Please remember me...
 
 
sianokos 
Maniak


Posty: 729
Skąd: Sianów
Wysłany: 19-03-17, 18:49   

Nie lubię jej, bo jest wymiauczona i kiepska ta metafora...
_________________
Wiem niewiele, lecz powiem, co wiem,
choć nie będzie to pewnie myśl złota:
Najpiękniejszą muzyką przed snem,
jest mruczenie szczęśliwego kota
 
 
monika 
Maniak


Posty: 832
Skąd: right here
Wysłany: 19-03-17, 19:08   

Metafora może być trafna (ale owszem, nie musi). "Alien" to obcy, ale nie tylko w znaczeniu jakiejś istoty pozaziemskiej czy UFO. Używane jest właśnie w stosunku do cudzoziemców, osób przynależących do innych nacji, krajów itp.

Także taki farmer Paddy, mógł ujrzeć na polu dziewkę z miasta - piękną, bogatą, poza jego zasięgiem. A nawet jeżeli to o UFO, to i tak nie byłby to najgorszy ich tekst. Mieli gorsze, już jako starsi i dojrzalsi. ;-)
_________________
Losing you...
Things will never be the same
Can you hear me call your name?
If we changed it back again
Things would never be the same...
MF 💔
 
 
paper_ann 
Znawca


Posty: 3780
Skąd: z domu
Wysłany: 19-03-17, 22:02   

monika napisał/a:
i tak nie byłby to najgorszy ich tekst. Mieli gorsze, już jako starsi i dojrzalsi. ;-)


To napisz jakie piosenki masz na myśli, bo jestem bardzo ciekawa 8-) .
Dla mnie Fell in Love with an Alien (nienawidzę skrótu myślowego "Alienka") jest najgłupszą ich piosenką ever.

Ale gdybym miała teraz posłuchać wszystkich kaset magnetofonowych, okazałoby się, że moja lista nie lubianych piosenek wyszłaby zaskakująco długa! (Śmieję się teraz sama z siebie :lol: :lol: :lol: !)
 
 
monika 
Maniak


Posty: 832
Skąd: right here
Wysłany: 19-03-17, 22:20   

paper_ann napisał/a:

To napisz jakie piosenki masz na myśli, bo jestem bardzo ciekawa 8-) .

Pierwsze z brzegu Angelowe "I'm so happy". Większość piosenek Maite (nie licząc Homerun). Patkowe "Street kid" czy "Strange world" - choć tutaj akurat ja po prostu od pierwszego zetknięcia nie lubię całości, nie tylko warstwa tekstowa.
I owszem, można wybaczyć wiele, patrząc na ich wiek - wszak sami sobie pisali wszystko, więc górnolotnych tekstów po dzieciach i nastolatkach nie należy się spodziewać, a mimo to, potrafili takie pisać.
Nie będę bronić zaciekle "Fell in love...", bo każdy lubi co innego, ale nie trzeba też dosłownie traktować znaczenia każdego słowa. :-)
_________________
Losing you...
Things will never be the same
Can you hear me call your name?
If we changed it back again
Things would never be the same...
MF 💔
 
 
sianokos 
Maniak


Posty: 729
Skąd: Sianów
Wysłany: 20-03-17, 18:04   

monika napisał/a:

Nie będę bronić zaciekle "Fell in love...", bo każdy lubi co innego, ale nie trzeba też dosłownie traktować znaczenia każdego słowa. :-)


Ja jej ogólnie nie trawię, po prostu do ucha mi nie trafia...
_________________
Wiem niewiele, lecz powiem, co wiem,
choć nie będzie to pewnie myśl złota:
Najpiękniejszą muzyką przed snem,
jest mruczenie szczęśliwego kota
 
 
monika 
Maniak


Posty: 832
Skąd: right here
Wysłany: 20-03-17, 18:43   

sianokos napisał/a:
Ja jej ogólnie nie trawię, po prostu do ucha mi nie trafia...

Ależ ja to rozumiem, sama mam takie piosenki, które za nic w świecie do mnie nie trafiają - nie taki głos, nie taka melodia, coś zgrzyta. :->

Mi tam "An Alien" trafiła, jeszcze za dzieciaka. I już pomijając rozumienie tekstu, bo to akurat każdy sobie może rozumieć jak chce, ile ludzi tyle interpretacji, to jest dobra kompozycja. Albo inaczej - mnie się gitara tam podoba. :-P

I w sumie fajnie i o wiele ciekawiej, jak nie wszyscy lubią to samo.

I tak sobie myślę, że z Józkowych to tylko za "Maximum" nie przepadam. Także ten facet jest dla mnie fenomenem, bo jakby tak do kupy zebrać, to z jego piosenek chyba wszystko lubię. ;-)
_________________
Losing you...
Things will never be the same
Can you hear me call your name?
If we changed it back again
Things would never be the same...
MF 💔
 
 
Nata 
Gaduła


Posty: 433
Wysłany: 20-03-17, 18:58   

monika napisał/a:
Także ten facet jest dla mnie fenomenem


No właśnie, z Joeym jest ciekawa sprawa. Niby zawsze gdzieś z boku, w tyle za rodzeństwem, narzekał, że nie umie śpiewać, a jak już nagra jakąś piosenkę, to jest to zawsze wow.
_________________
Cast your eyes on the ocean,
Cast your soul to the sea
When the dark night seems endless,
Please remember me...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10