KELPIX Strona Główna KELPIX


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Płyta Ruah
Autor Wiadomość
finbar 
Bywalec


Posty: 84
Wysłany: 06-10-16, 15:18   

Dzieki Nona ;)

Wszelkie tłumaczenia też mile widziane ;)
 
 
monika 
Maniak


Posty: 832
Skąd: right here
Wysłany: 08-02-17, 18:49   

Jestem bardzo zadowolona z płyty, chociaż było wiele innych piosenek z okresu klasztornego, które powinny mieć miejsce na płycie. Słychać to (a może tylko ja słyszę? :-P ), że Patrick włożył w nią dużą część siebie. Uwielbiam jego szerokorozumianą wielowymiarowość :mrgreen:
Nie jestem przesadnie religijną osobą, a lubię takie klimaty. W ogóle w muzyce lubię różnorodność: od minimalizmu (sama gitara lub fortepian) do przepychu (cała orkiestra, róże głosy, pewną monumentalność, mocne brzmienie).

Dla mnie ta płyta jest całością. Lubię ją od A do Z i z powrotem :-P
Zdecydowanie najbardziej podoba mi się Dont Judas Me ♥ - Ile ja rzeczy słyszę w tych trzech wersach refrenu - błaganie, żal, cierpienie, smutek i rozczarowanie. Rozczarowanie tym, że po raz kolejny stało się to, co złe, a prośba nie została wysłuchana.
Seinn Aililiu to piękne elektryczne brzmienie gitary na początku! ♥ - a potem głos Patricka, wyśpiewujący tekst, który brzmi mitycznie, starożytnie, tajemniczo... Uwielbiam!
Walk The Line - niejednoznaczna, trochę abstrakcyjna, ale bardzo mi się podoba. Intryguje mnie, jest jakaś taka "inna" :)
W Abba! Father! to Padzik dosłownie włożył swoje serce :mrgreen: Cudowny dźwięk, jaki daje ten żywy instrument, wybija rytm całego utworu. Lubię ten moment, gdy Patrick śpiewa mocniej przy równie mocnym brzmieniu gitary :)
O prends mon âme- niesie mnie jakoś melodią i głosem, mimo że nigdy za francuskim śpiewem nie przepadałam.
I Have Called You zaczyna się gitarowo, a potem sobie ładnie płynie. Bardzo ją lubię. Za całość.
Holy i Agape znałam już wcześniej. Co do "Agape", to bardziej do gustu mi przypadła wersja z Dnia Papieskiego w Warszawie.
Ruah intrygowała mnie też od początku, jeszcze przed wydaniem płyty. No i na żywo jak brzmi! ♥

Na koniec zostawiłam sobie Salve Regina. Nie lubię robić sobie nadziei, a z tą piosenką pewne wiązałam (ale to moja wina, nie Padzikowa, bo po kij sobie na YT włączałam koncertowe wykonania? No po co?). Mam czego chciałam, czyli lekkie rozczarowanie :P
Zaczyna się pięknie, delikatnie, gitarowo i tak leci do końca. Podoba mi się, ale w porównaniu z tymi, które wykonywał na koncertach, z angielskim tekstem, ta wersja wypada gorzej. Tam była moc, emocja i piękne wersy po angielsku ♥

I takie moje pytanie w związku z tym - czy ktoś ma spisane gdzieś te słowa po angielsku? :-P Próbowałam z nagrań, ale ja to wzrokowiec bardziej jestem, a Padzik czasem jakoś niewyraźnie śpiewa :mrgreen: Poza tym śpiewał chyba dwie wersje tekstowe, które ciut się różniły od siebie.
_________________
Losing you...
Things will never be the same
Can you hear me call your name?
If we changed it back again
Things would never be the same...
MF 💔
 
 
Magdalena 
Moderator


Posty: 2964
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-02-17, 18:59   

Salve Regina śpiewał po angielsku?? Wow, w sumie to ja bardzo rzadko przekopuje nagrania live, ale nawet nie wiedziałam, czy to tak było. Dla mnie Salve to tylko po łacinie. Zresztą po polsku to modlitwa "Witaj Królowo" - można sobie znaleźć. Nie zachwyca tak jak śpiewany wykon po łacinie :mrgreen: .
_________________
Did you know that 4 out of 3 people don't understand fractions?
wiemy co i kogo
 
 
monika 
Maniak


Posty: 832
Skąd: right here
Wysłany: 08-02-17, 19:04   

Magdalena napisał/a:
Salve Regina śpiewał po angielsku?? Wow, w sumie to ja bardzo rzadko przekopuje nagrania live, ale nawet nie wiedziałam, czy to tak było. Dla mnie Salve to tylko po łacinie. Zresztą po polsku to modlitwa "Witaj Królowo" - można sobie znaleźć. Nie zachwyca tak jak śpiewany wykon po łacinie :mrgreen: .

Może źle się wyraziłam :P Salve Regina po łacinie - w sensie tekstu modlitwy, ale dopisał też jakiś swój tekst, który śpiewał wcześniej :)

np. tu (akurat to wykonanie lubię najbardziej) https://www.youtube.com/watch?v=4TTmt4ZCgC0
_________________
Losing you...
Things will never be the same
Can you hear me call your name?
If we changed it back again
Things would never be the same...
MF 💔
 
 
anazeta 
Entuzjasta


Posty: 1756
Wysłany: 01-04-17, 23:12   

Ja dopiero teraz przesłuchałam tej płyty w całości i bardzo mi się podoba. Nigdy do jego kościelnego śpiewania nie mogłam się przekonać, ale ta płyta muzycznie jest - moim zdaniem - rewelacyjna. Taka na wyciszenie, a ja bardzo lubię sobie od czasu do czasu posłuchać muzyki relaksacyjnej, stonowanej, łagodnej, bez darcia się. Domyślam się, że Paddy'ego zamierzeniem nie był relaks, a refleksja, ale nie poradzę na to nic, że właśnie tak na mnie ta muzyka oddziałuje.

Najmniej podoba mi się I have called you, a przy Ruah, Abba Father i Prologu aż mi ciarki przechodzą i nie dlatego, że słyszę Padzika (ok, może przy Abba Father), ale dzięki tej spokojnej muzyce. Właściewie, to w Ruah mógłby w ogóle nie śpiewać :-P I ta gitara w Don't Judas me... No świetna, naprawda świetna płyta i nie mogę uwierzyć, że tak długo broniłam się przed tym, by ją odpalic!

Rozumiem, że twórczość MPK nie wszystkich przekonuje, ale z całego rodzeństwa naprawdę najbardziej profesjonalnie podchodzi do swojej pracy.
 
 
monika 
Maniak


Posty: 832
Skąd: right here
Wysłany: 02-04-17, 12:26   

Ja jej najczęściej słucham w sobotę lub niedzielę rano, kiedy zła na siebie budzę się za wcześnie zamiast spać. Odpalam ją, zakładam słuchawki i leżę... uwielbiam! :-)
_________________
Losing you...
Things will never be the same
Can you hear me call your name?
If we changed it back again
Things would never be the same...
MF 💔
 
 
Yvonne 
Entuzjasta

Posty: 1799
Skąd: Beskidy
Wysłany: 24-04-17, 15:27   

mógłby ktoś raz jeszcze płytę wrzucić?
_________________
" Jak suchy szloch w tę dżdżystą noc
Jak winny - li - niewinny sumienia wyrzut,
Że się żyje, gdy umarło tylu, tylu, tylu" (dla ś.p. E***]
 
 
monika 
Maniak


Posty: 832
Skąd: right here
Wysłany: 24-04-17, 15:33   

Jest w temacie wymiana mp3 (3 post od końca), powinien link działać :-) .
_________________
Losing you...
Things will never be the same
Can you hear me call your name?
If we changed it back again
Things would never be the same...
MF 💔
 
 
Sarcia
[Usunięty]

Wysłany: 31-05-17, 11:36   

Golden age przypadło mi do gust, nucę cały dzień ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11