KELPIX Strona Główna KELPIX


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Płyta Ruah
Autor Wiadomość
iliana 
Administrator


Pomogła: 4 razy
Posty: 9520
Wysłany: 27-09-16, 14:47   

Mi się nie podoba. Poza judaszowym refrenem i trochę I've called you. Ale mnie Paddy rzadko czymkolwiek zachwyca, nie nadajemy na tych samych falach.
_________________
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.
So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Explore. Dream. Discover.


Cover the road till the end of time
 
 
EK 
Maniak

Posty: 827
Wysłany: 27-09-16, 17:22   

Tak jak uwielbiam koscielnego Pada, tak ta plytka taka se. Mimo ze wybieram sie na trase to zaczynam sie bac- ze zasne :(

myslalam, ze to beda jego koscielne i po koscielne hity a tu jakies Salvy Reginy i piosenki z kolka rozancowego.... Mimo ze kupilam plytke (mp3) to jakos nie bede jej nagminnie sluchac a szkoda ;(
Ostatnio zmieniony przez iliana 29-10-17, 21:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
kate123 
Gaduła

Posty: 110
Wysłany: 27-09-16, 18:28   

Po starannym przesłuchaniu płyty (bez męża i jego nabijania) stwierdzam, że jego twórczość jest piękna i wzniosła, idealna do spokojnego wieczoru przy kubku gorącej herbaty tak żeby się zrelaksować po całym dniu. Ale niestety wolę Padda w wydaniu Human i starych odgrzewanych kotletów.
Nie wyobrażam sobie tej kościelnej trasy po tak "rokowej " piwnej trasie. Co teraz zamiast piwka będzie zapraszał do święcenia różańców :roll: I znowu będzie zakaz filmowania i potajemne nagrywanie pod ławką :?:
No bardzo ciekawa jestem pierwszych relacji ze spotkań modlitewnych już się nie mogę doczekać :mrgreen:
 
 
Elizabeth 
Wyjadacz


Pomogła: 2 razy
Posty: 2952
Skąd: Z telefonu
Wysłany: 27-09-16, 20:13   

Aranżacje są świetne, gdyby wyciąć śpiew, to byłaby świetna płyta na jesienne wieczory, a tak ląduje w koszu :-P .
 
 
sianokos 
Maniak


Posty: 729
Skąd: Sianów
Wysłany: 28-09-16, 05:15   

To teraz ja:
Płytę do tej pory w całości przesłuchałam...raz. Nie jest zła, ale efektu wow u mnie nie wzbudziła. Usypiaczem za to będzie świetnym.
Najbardziej wpadły mi w ucho: Abba Father, Don‘t Judas Me i Seinn Aliliu. Najmniej: Walk the Line, Salve Regina i Ruah.
_________________
Wiem niewiele, lecz powiem, co wiem,
choć nie będzie to pewnie myśl złota:
Najpiękniejszą muzyką przed snem,
jest mruczenie szczęśliwego kota
 
 
Moncia 
Wyjadacz


Posty: 2544
Skąd: Tychy
Wysłany: 28-09-16, 10:21   

A ja powiem tak...naprawdę z utęsknieniem czekałam na inne piosenki na tej cd, no ale są takie jakie są...Totalnym numerem jeden czyli piosenką przesłuchaną chyba z miliard razy jest:Don't Judas Me...podobają mi się także: Ruah i Holy.
Ogólnie ta cd nie wbiła mnie w fotel, z wrażenia też nie padłam...nie powiem że jest zła i mnie osobiście się podoba ale tak średnio...może dlatego że oczekiwałam czegoś innego, czegoś więcej. Gdy po raz pierwszy przesłuchałam cd to miałam wrażenie że Padzik ją wydał bo kiedyś tam obiecał i wszyscy oczekiwali tego że wyda kościelną cd (no OK ale każdy liczył na te "stare" zakonne piosenki a nie jakieś "nowe" cuda na kiju!).
_________________
...Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę?
Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań.
Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania Miłości.
Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie...Paulo Coelho
 
 
Agata 
Entuzjasta


Posty: 1347
Skąd: Polska
Wysłany: 28-09-16, 12:41   

A ktoś wie dlaczego nie dał na płytę Maranatha???? To chyba jedyna jego piosenka która z czasów solowych mnie zachwyciła.
_________________
“If you don't stick to your values when they're being tested, they're not values: they're hobbies.”
 
 
Vemona 
Maniak


Posty: 509
Wysłany: 29-09-16, 22:40   

RUAH - nie jest tak źle, jak myślałam, że będzie, ale nie jest też odlotowo :-P .

Płyta brzmi świetnie, soczyście, każdy instrument, każdy dźwięk jest wyważony, doskonale uwydatniony. Jakościowo - mega szacun, na słuchawkach brzmi to wszystko naprawdę wspaniale, głęboko.
Nie mogę przeboleć, że nie dał piosenek z tras kościelnych. W takiej jakości to byłyby istne diamenty.
Piosenki które znałam do tej pory - spoko, bez jakiegoś hiper szału, ale miło usłyszeć je w wersjach studyjnych. Ulubione z tego grona to Ruah ("chuchnięcie" na początku i na końcu ♥) i Agape - bardzo fajne aranżancje.
Abba Father - smaczek w postaci bicia serca Pada przesympatyczny, fajnie wybija rytm całej piosence, natomiast refreny kompletnie mi nie leżą, wszystko mi się tam jakoś rozjeżdża. No i tak jak w kościele miałam na tym nieziemskie ciary, tak tutaj brakuje jednak tej mocy, tego echa, tej przestrzeni.
Holy - dla mnie wyjątkowo sentymentalna, najbardziej kojarzy mi się z koncertem w Wawie w 2009 roku, moim pierwszym Pada, byłam nią absolutnie urzeczona :-) .
SALVE REGINA (!!!!!!!!) - .......... o tym poniżej, bo opinię na temat tej wersji chcę połączyć z czymś jeszcze.
Jeśli chodzi o piosenki premierowe, to mam dwie/trzy perełki - Don't Judas me, I have called you i Seinn Alilliu , ale o nich na końcu.
Walk the line - przedziwna, nietypowa. Coś w niej jest, te nakładające się na siebie głosy Pada brzmią jednocześnie syntetycznie ale i ciekawie.
O prends mon ame - :roll: nie wiem w sumie, fajnie posłuchać go po francusku tak blisko uszu na słuchawkach 8-) , ale raczej nie będę często wracać do tego utworu.
Don't Judas me - mój numer jeden, bardzo, bardzo mi się podoba, bałam się, że nie znajdę na tym krążku żadnej piosenki, na myśl o słuchaniu której będę miała motyle w brzuchu :lol: Kocham wersy "How I wish your blind eyes would open" i "How can you kiss me with such lies unspoken"♥♥♥ Świetny kawałek, świetnie zrealizowany.
Seinn Alilliu - refreny jak dla mnie neutralne - nie przepadam za śpiewem chóralnym. Ale wersy, które śpiewa Pad są boskie, w połączeniu z tym językiem i melodią tworzy się mega niepokojący klimat a smaczku dodaje jeszcze ta gitara elektryczna.
I have called you - początek akustyczny strasznie przypomina mi jakąś piosenkę Angelo - a może nawet kilka xD. Zwrotki śliczne i tekstowo i muzycznie - Pad ma talent do parafrazowania biblijnych tekstów na potrzeby pisania słów piosenek ^_^. Refreny za to są zbyt wymiauczane, dobrze, że chociaż pod koniec wjeżdża z nimi głosowo na właściwy tor.
I tu właśnie zgrabnie przechodzimy do wkurwiającego mnie elementu. Ta jego maniera śpiewania falsetem/zaciągania/miauczenia/zaciskania krtani/gardła.
Nie wyrabiam, serio.
On od dawna przejawia zamiłowanie do takiego śpiewania i od czasu do czasu nie było to może AŻ TAK rażące, choć nie ukrywam - nigdy za tym nie przepadałam, na tej płycie niestety też często idzie w tym kierunku. Ale SALVE REGINA przelała czarę goryczy :lol: :-| .
Chyba wszyscy wiedzą, że ja ten kawałek ubóstwiam, wielbię, jest PRZEpiękny, klimatyczny, wyjątkowy. I to początkowe delikatne brzmienie głosu Pada w pierwszej zwrotce czy dwóch jest tutaj akurat PO COŚ - stopniuje napięcie, żeby w dalszej części docisnąć kolejne frazy. Zawsze chciałam Salve usłyszeć w wersji studyjnej. No to usłyszałam :roll: .
Odpaliłam zatem wersję studyjną i usłyszałam ten charakterystyczny wstęp, ciepły potok gitarowych dźwięków - pomyślałam, że jest wspaniale. Pad zaczyna śpiewać - na spokojnie, tak jak być powinno. Lecą kolejne minuty, zaczyna się wers który jest punktem kulminacyjnym czyli "Eia, ergo, advocata nostra" - tutaj już kończy się delikatność, Pad zaczyna wydobywać pełnię głosu. Przynajmniej zawsze tak było. NIE NA TEJ PŁYCIE, niestety. On tutaj jedzie z koksem do końca na jednym poziomie, falsetem, jęczy przez bite 4 minuty. Jebłam. Zostalam z takim wyrazem twarzy -> . Gdzie jest moc w tej piosence? Gdzie stopniowanie emocji w kolejnych minutach? Gdzie jest jego głos, który tak cudnie budował w tym utworze napięcie? Jest płasko, oczywiście hiper czyściutko i w ogóle, ale źle, jednowymiarowo. Należy mu się za to potężny kop w dupę, aż szkoda gadać xD.
No, tak to mniej więcej wygląda u mnie na ten moment xD. Będę słuchać tej płyty, bo są na niej elementy fajne, ciekawe, brzmi przede wszystkim wyśmienicie, natomiast nie jest to do końca coś, czego oczekiwałam. Mimo wszystko miło, że są chociaż te dwie, trzy nowe piosenki, którymi mogę się cieszyć, które mi podpasowały w taki czy inny sposób. Ciekawa jestem wersji live tej płyty, jak wybrzmi, mam nadzieję, że ktoś coś nagra w tych kościołach, w sensie mp3.

[ Dodano: 29-09-16, 23:40 ]
Elaborat, jak zwykle :roll: .
_________________
'Normal is an illusion. What is normal for the spider is chaos for the fly.
 
 
iliana 
Administrator


Pomogła: 4 razy
Posty: 9520
Wysłany: 29-09-16, 22:48   

Vemona napisał/a:
jęczy przez bite 4 minuty

To mega długo jak na faceta :lol: .
Może posłucham jeszcze raz tego Salve ;-)
_________________
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.
So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Explore. Dream. Discover.


Cover the road till the end of time
 
 
ANA 
Gaduła


Posty: 123
Skąd: Poznań
Wysłany: 03-10-16, 18:02   

Większość kawałków z płyty mi się podoba.

Moje ulubione to:
Seinn Alilliu - kocham ♥ Podobają mi się zarówno zwrotki śpiewane przez Pada jak i refren śpiewany przez chór
Agape - zawsze ją uwielbiałam i na szczęście wersja nagrana na płycie też jest piękna

Bardzo podoba mi się też Abba Father, Salve Regina (chociaż faktycznie wersja śpiewana na koncertach była ciekawsza) i Ruah (ale tylko pierwsza połowa piosenki bo reszta jest nudna :-P )

Najmniej porwały mnie Holy i I have called you
 
 
finbar 
Bywalec


Posty: 84
Wysłany: 05-10-16, 14:19   

Mi się cała płyta podoba, szczególnie O prends mon ame i Walk the line ;)

Ale mam taką prośbę, czy któraś umiałaby cokolwiek z tej płyty przetłumaczyć?
 
 
Ika 
Znawca


Posty: 3385
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 05-10-16, 14:52   

Sama piosenka Ruah jest na tekstowo.pl
 
 
finbar 
Bywalec


Posty: 84
Wysłany: 05-10-16, 15:21   

Dzięki;)
A reszta?
Może jak ktoś coś znajdzie to by można było tu wkleic?
 
 
Ika 
Znawca


Posty: 3385
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 06-10-16, 13:45   

Szukałam w necie bo szczególnie interesuje mnie tekst do tej irlandzkiej piosenki a znalazłam takie coś :) http://heavy-metal-music-...wiada-nowe.html
_________________
Gdybyś był łzą w moim oku, nie zapłakałabym nigdy, żeby Cię nie stracić.....
 
 
nona 
Moderator


Posty: 1868
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 06-10-16, 14:16   

Teksty piosenek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12