KELPIX Strona Główna KELPIX


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Płyta Ruah
Autor Wiadomość
Jack kelly 
Gaduła

Posty: 221
Skąd: Śląsk
Wysłany: 12-09-16, 19:55   

Na mnie Ruah,Holy is his name,Dont Judas me itd
 
 
kate123 
Gaduła

Posty: 110
Wysłany: 18-09-16, 14:52   

Jest kolejna zapowiedź płyty na facebooku
https://www.facebook.com/...ficial/?fref=ts
 
 
Megi 
Wyjadacz


Pomogła: 1 raz
Posty: 2632
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 23-09-16, 12:55   

Stąd można ściągnąć płytę RUAH :mrgreen: http://www.share-online.biz/dl/62ARMWDO9J

[ Dodano: 23-09-16, 14:29 ]
Gdyby z jakiś powodów stronka Wam nie zadziałała to wrzuciłam tu https://www.sendspace.com/file/rg66gk
_________________
http://stronamegi.blogspot.com/
http://stronamegi-2.blogspot.com/
 
 
kellyska83 
Gaduła


Posty: 308
Wysłany: 23-09-16, 17:14   

dla mnie płytka cudna.
 
 
Vemona 
Maniak


Posty: 509
Wysłany: 23-09-16, 18:20   

Czy do tych płyt są wrzucane jakieś świstki papieru z fragmentami tekstów piosenek? Po internecie krążą takie zdjęcia.

_________________
'Normal is an illusion. What is normal for the spider is chaos for the fly.
 
 
iliana 
Administrator


Pomogła: 4 razy
Posty: 9520
Wysłany: 23-09-16, 23:13   

Vemona, te świstki są w boxie, gdzie jest cd, winyl i coś tam jeszcze. Koło 40 euro to kosztuje.
_________________
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.
So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Explore. Dream. Discover.


Cover the road till the end of time
 
 
Vemona 
Maniak


Posty: 509
Wysłany: 24-09-16, 07:50   

Ciekawe, czy to faktycznie jego oryginalne notatki czy kserokopie :-P .
_________________
'Normal is an illusion. What is normal for the spider is chaos for the fly.
 
 
Megi 
Wyjadacz


Pomogła: 1 raz
Posty: 2632
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 24-09-16, 10:42   

kellyska83 napisał/a:
dla mnie płytka cudna.


Dla mnie też ♥ słucham od wczoraj, ogromnie mnie wciągnęła.
_________________
http://stronamegi.blogspot.com/
http://stronamegi-2.blogspot.com/
 
 
Agniecha 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Posty: 2315
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-09-16, 11:07   

Fajnie, że mi Padzik jedną piosenkę poświęcił :mrgreen: Tak ładnie wyśpiewuje moje imię i inicjał z nazwiska - Aga P. :lol:
_________________
"Spokój gwałtowny. Może to już sierpień.
Może strach. Rozegrany przez nas umiejętnie.
Jest mi tak jakby już było za późno.."
 
 
Magdalena 
Moderator


Posty: 2964
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-09-16, 12:31   

Agniecha napisał/a:
Fajnie, że mi Padzik jedną piosenkę poświęcił :mrgreen: Tak ładnie wyśpiewuje moje imię i inicjał z nazwiska - Aga P. :lol:


Hahaha, padłam :mrgreen: . Masz swoją piosenkę. Od Padzika. A Angelo???

[ Dodano: 26-09-16, 11:19 ]
Wsłuchałam się uważniej w płytę w ten weekend. I naprawdę ją polubiłam. Wszystko co lubię, w niej jest. Najsłabszym dla mnie punktem jest "Holy" - zdaje się, że to kawałek, który został włączony w projekt "Decalouge". Bardzo dla mnie podobny do "When you sleep", a skoro podobny, to mało twórczy i nowy. A szkoda. Ale może dzięki temu bardziej pasuje właśnie do "Decalouge".

Faworyta ciężko wskazać. Lubię refren "Don't judas me", gaelickie śpiewanie i melodię, jak słyszę "Agapę" to od razu się śmieję, bo przypomina mi się Agniecha :lol: ; a swoją drogą, to wersja "Agape" chociażby z dni papieskich z Warszawy była najlepsza, na albumie trochę nadkombinował. "Abba Father" trochę mi się osłuchało, bo ten kawałek już sporo wcześniej słyszałam i jakoś nie należy do moich ulubionych. Brakuje wielu piosenek z JPMowej trasy, szkoda :-( . Jednego nie rozumiem - czy ktoś mi może objaśnić tekst z "Walk the line"? :lol: . Trochę abstrakcyjny dla mnie. "Salve Regina" najbardziej lubię w oryginale, no ale jego wersja też się broni, jest delikatniejsza, no i te gitarrrrry... Pieśń-modlitwa, która jest śpiewana umierającemu :roll: :lol: .

No uwielbiam tę płytę! :mrgreen: Szczerze, to już dawno żaden Kelly mnie aż tak nie zachwycił. Może jeszcze Angelo z Irish Christmas, ale i tak zostaje w tyle. Także - sory Padzik - ale Humanami i kontraktem z Sony czy czymś tam nie dajesz rady tak bardzo, jak z kościelnymi pieśniami :lol: .
_________________
Did you know that 4 out of 3 people don't understand fractions?
wiemy co i kogo
 
 
paper_ann 
Znawca


Posty: 3778
Skąd: z domu
Wysłany: 26-09-16, 11:32   

Kompozycyjnie ta płyta jest bardzo spójna i to jest na pewno jej plus.

Nie mniej ja chyba jestem jakaś dziwna ( :lol: ), bo mi się w twórczości MPK nic nie podoba.
 
 
Ika 
Znawca


Posty: 3385
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 26-09-16, 19:24   

Zakochalam sie :) w Ruah. Wycisza....
_________________
Gdybyś był łzą w moim oku, nie zapłakałabym nigdy, żeby Cię nie stracić.....
 
 
Agata 
Entuzjasta


Posty: 1347
Skąd: Polska
Wysłany: 27-09-16, 12:08   

Pewnie nikogo moje zdanie za bardzo nie interesuje, ale pozwolę sobie napisać swoje wrażenia. Zacznę od tego, że podeszłam do tej płyty z czystą głowa. Nic sobie po niej nie obiecywałam, ale też nie miałam negatywnego nastawienia. A skończyło się jak zawsze z twórczością MPK ( zupełnie jak Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne :lol: )

Całość? jak dla mnie mdła...taka nijaka....In exile przy niej to dzieło sztuki. Czegoś brakowało mi w jego głosie, zdecydowanie nie jestem fanka tych jego wysokich tonów. Śpiewa tak jak wygląda...tak...bezpłciowo :?: :!:

dwa utwory, które mi się podobały to Walk the line i Holy.

Natomiast

- Ruah
- Salve Regina
- Ô Prends Mon me

To jakiś kiepski żart. Myślałam, że wyszedł z zakonu. Cena płyty powala jak na ilość piosenek ala chór kościelny. Wierze, że na żywo może to lepiej brzmi, ale to nie jest zdecydowanie płyta, którą mam ochotę włączać. Wiem, tez, że odbiega to od mocnego rockowego brzmienia, które lubię..ale litości. Nie miałyście wrażenia, że on się męczy? Do cholery gdzie się podział Paddy z dawnych czasów... może nawet z in exile?
Męczyłam się słuchając tego... samoistnie wstrzymywałam powietrze przy tych jego wyciach i ciężko mi się oddychało. :mrgreen:

Szanuję, go jako człowieka, ale od braci Jimma i Angelo mógłby się sporo nauczyć w kwestiach muzycznych.

Jego muzyka mnie dołuje... a ja słuchając muzyki nie chcę się zamartwiać. Chce czuć energię i chęć do życia, do działania. Wiem, że są kawałki, płyty które mają inny przekaz, maja dać inne emocje, maja nas wyciszyć, zachęcić do dumy, modlitwy i nie wiadomo czego tam jeszcze. No ale na miłość Boską...facet wyszedł z zakonu, ma żonę, podobno jest mega szczęśliwy, a ja dalej mam wrażenie, że on myślami jest dalej jakby był w habicie. AAAAha i Abba! Father! - świetna aranżacja, ale głosowo to katastrofa... miałam wrażenie jakby resztkami sił w głosie to wykrzykiwał i bałam się, że zaraz zapieje jak podczas mutacji.

Proszę nie czuć urazy, to moje osobiste odczucia. Jeśli jemu i Wam płytka sprawia radość to bomba. O to chodzi. Ja jednak pozostanę przy tych bardziej "niegrzecznych" jego braciach ;-) PEACE
_________________
“If you don't stick to your values when they're being tested, they're not values: they're hobbies.”
 
 
Elizabeth 
Wyjadacz


Pomogła: 2 razy
Posty: 2952
Skąd: Z telefonu
Wysłany: 27-09-16, 12:13   

Nawet tej płyty nie ściągałam, bo religijna twórczość, zwłaszcza w wykonaniu Padzisława jest nie dla mnie, ale po recenzji Agaty, to się jednak skuszę :lol: :lol: .
 
 
Karolinasl 
Żółtodziób

Posty: 8
Skąd: Ruda Śląska
  Wysłany: 27-09-16, 13:57   

Ufff, już się bałam, że tylko ja nie jestem zachwycona tą płytą :mrgreen: . Jak dla mnie daleko jej do "Human". Wiadomo, inny klimat, inne przesłanie ale osobiście wolę Paddiego bez porównania "w wersji" Human niż monk :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10