KELPIX Strona Główna KELPIX


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Płyta Human
Autor Wiadomość
monika 
Maniak


Posty: 832
Skąd: right here
Wysłany: 05-02-17, 16:44   

Przyczłapałam się do Padzikowego kącika i zacznę od "Human", bo to od niej chyba rozpoczęłam poznawanie jego solowej twórczości.

Całość najpierw przesłuchiwałam w necie, jak zaskoczyło, to sobie kupiłam ;-)
Spodobała mi się praktycznie od początku - nie każda piosenka, ale niektóre wymagały wsłuchania się w tekst albo zerknięcia na wykonanie koncertowe, żebym się przekonała (tak było z "Falg", którą teraz uwielbiam).

Także, po kolei słów kilka:

Shake Away - siłą rzeczy pierwsza poznana z płyty, TVN się przyczynił ;-) Chodliwa melodia, energetyczny refren, wpadła w ucho. Tekst też mnie przekonał. Nie, że "szał i łał", ale wkręca się :-)
Beautiful Soul - spodobała mi się od razu. Coś mnie w niej porusza.

Little giants - tutaj był mały zgrzyt. Nie polubiłyśmy się z piosenką od razu, oj nie :mrgreen: Wina chyba refrenu, bo normalnie jak to usłyszałam pierwszy raz, to minę miałam taką :shock: i wybuchnąć śmiechem chciałam. Przekonałam się do niej za którymś przesłuchaniem, znowu wsłuchując się w słowa. I to mi wystarczyło. Mimo, że melodia taka do tupania, fajny kawałek na koncerty, to tekst nie jest banalny, w dodatku z piękną puentą, którą aż sobie w podpisie wzięłam i zamieściłam, a co :-P

Flag - jedna z ulubionych, a wcale się na to nie zapowiadało początkowo. Niby coś się w niej działo, bujało, ale dopiero po nagraniu z ŚDM chwyciło ;-) Niektóre piosenki mają to do siebie, że zaczynają żyć na koncertach. Te flagi powiewające w tłumie ludzi, machanie. Super!

Out of Touch - wszystko od aranżu i melodii, przez głos, po tekst - na tak! Bardzo na tak! Po prostu jeden z moich ulubionych kawałków na płycie, do którego nie mam zamiaru się przyczepiać :)

Rose of Jericho - początkowo najmniej lubiana piosenka. Nie mam pojęcia dlaczego. Tekst ma piękny, melodia walca, która też bardzo mi się podoba. Zgrzytał mi chyba rytm wyśpiewywania słów przez Patricka, ale przy kolejnych przesłuchaniach nie zwracałam na to uwagi. Teraz daję się ponieść i mogłabym zawirować w tym walcu... Szczególnie ją polubiłam po jednym z wykonań koncertowych - jak widzę, że śpiewa ją całym sobą, to zwyczajnie to kupuję i w to wierzę :mrgreen:

Renegade - od pierwszego wysłuchania w ścisłej czołówce piosenek z płyty. Bardzo szybko zapada w pamięć jej refren. Idealna na koncerty. Patrick świetnie sobie z nią radzi na żywo, ludzie podchwytują tekst, więc zabawa po obu stronach jest udana :) Uwielbiam. I często zanim zabrzmi kolejna, to zapętlam ten kawałek.

Happiness - lekka i łatwa. Dzielmy się szczęściem, ot co :-)

Safe Hands - pod każdym względem i od początku ją polubiłam. Za muzykę, tekst, sposób w jaki Patrick ją śpiewa. Można sobie popłynąć z głosem :-P

Here to Stay - uwielbiam klawisze, uwielbiam tę melodię. Początkowo spokojne, potem dochodzą inne instrumenty, a głos dobrze w tym brzmi. Całkiem mi w tym przyjemnie :-P

Living Water - jeden z najlepszych utworów, a na płycie brak, a jakże. Tekst taki... momentami subtelny i romantyczny.

Biorąc pod uwagę płytę jako całość, to jestem jak najbardziej na tak. Wydaje mi się, że płynnie te piosenki przechodzą jedna do drugiej, nie mam ochoty podczas słuchania omijania żadnej z nich, mimo że jedne podobają się bardziej, inne mniej, to jako zbiór do mnie przemawiają :-P
_________________
Losing you...
Things will never be the same
Can you hear me call your name?
If we changed it back again
Things would never be the same...
MF 💔
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10