KELPIX Strona Główna KELPIX


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Płyta Human
Autor Wiadomość
Vemona 
Maniak


Posty: 509
Wysłany: 16-06-15, 11:19   

syla napisał/a:
Mi się wydaje że poprostu chce iść do przodu jakby nagrał coś takiego jak 20 lat temu to oprócz nas (fanów na dobre i na złe) nie byłoby większego zainteresowania płytą skończyły się kolorowe lata 90 :-P


Nie wiem, czy koleżance Astri1979 chodziło o kolorowe lata 90' - mnie nie. Oczywiście, że dziś, przynajmniej tekstowo, nie nagrałby czegoś takiego jak wtedy, ale gdyby (przykladowo) coś w stylu Don't be so unhappy czy nawet Why don't you go zastąpiło Little Giants, to ja byłabym zachwycona :-P .
A mnie chodziło o utwory które powstały głównie w czasach zakonnych. Mnie na tej płycie szczerze i bez cienia wątpliwości za serce chwyciło 4-5 kompozycji. Za monka natomiast niemalże wszystkie. No ale ja to ja. Dlatego tak złapałam się tego tekstu o wyciskaniu łez i chwytaniu za serce zwłaszcza w połączeniu z frazą "TYM RAZEM" :-> .
_________________
'Normal is an illusion. What is normal for the spider is chaos for the fly.
 
 
Asteri1979
[Usunięty]

Wysłany: 16-06-15, 12:51   

Tak wiem o co chodzi Vemona. Wiem, ze to nie te same czasy I muzyka robi postepy I idzie do przodu. Gusta ludzkie sie tez zmieniaja.
Mnie sie bardzo podoba jego plyta. Slucham ja w aucie I na mp3. Ale jeszcze czegos mi brakuje w jego muzyce. Texty sa oczywiscie piekne. Wiem, ze jeszcze uslysze to czego moja dusza szuka :) wiem , ze Paddy jeszcze mi pokaze na co go stac. Moze I jestem za surowa, ale kazdy ma inne gusta I przyjmuje tworczosc inaczej.
 
 
syla 
Maniak


Posty: 660
Wysłany: 16-06-15, 13:07   

Ok Vemona ja cię rozumiem ale niestety nie do wszystkich jego wcześniejsze utwory przemawiały jak do nas (my potrafimy rozłożyć jego piosenki na części pierwsze )a np mój małżonek czegoś tam posłucha i albo się podoba albo nie i jak już pisałam ta płyta mu się podobała a religijnych nawet w domu posłuchać przy nim nie mogłam.tak jak Paddy sam mówił że ta płyta jest dla wszystkich .
 
 
Agata 
Entuzjasta


Posty: 1347
Skąd: Polska
Wysłany: 16-06-15, 15:27   

Jak In exile miało swoje perełki tak ta płyta nie przemawia do mnie ani trochę. Przesłuchałam 2 razy.... 2 razy z bólem. Jak dla mnie utwory o wszystkim i o niczym.
_________________
“If you don't stick to your values when they're being tested, they're not values: they're hobbies.”
 
 
Vemona 
Maniak


Posty: 509
Wysłany: 16-06-15, 16:57   

Dlatego napisałam w swojej recenzji, że płyta jest nieinwazyjna, ma się spodobać szerszej publiczności, takie było zdaje się założenie, tak sobie Pad (?) wymyślił a wszystko to ma się w efekcie przełożyć na wskaźnik sprzedaży. Tylko co mnie to na dobrą sprawę interesuje :lol: . Zresztą większą część nabywców tego krążka tak czy siak będą stanowić fani, nawet mimo ostrej promocji w mediach, jestem tego prawie pewna. To samo z koncertami. Wiadomo, ktoś może przytargać na koncert znajomego, to co widzi i słyszy może mu się spodobać (lub nie), ale to jest kropla w morzu. Największym, głównym targetem byli, są i będą fani, którzy znali KFów od jakiegoś czasu. Część wraca np. po latach niesłuchania, ale to wciąż są osoby, które wcześniej, dłużej lub krócej, miały z zespołem do czynienia.
Druga sprawa - piosenki zakonne. Mam wrażenie, że niechęć niektórych osób wynika bardziej z całej "natchnionej" otoczki aniżeli samych kompozycji. Gdyby ktoś nie rozumiał tekstów (które faktycznie zbyt wiele miejsca na super dowolną interpretacje nie zostawiają), nie widział "obrazka" i być może usłyszał to wszystko w lepszej, nie "kościelno-echowej" jakości, to wcale nie jestem przekonana, czy byłby tak bardzo na nie xD.
Znowu wyszedł mi referat, sorki :lol: .
_________________
'Normal is an illusion. What is normal for the spider is chaos for the fly.
 
 
Megi 
Wyjadacz


Pomogła: 1 raz
Posty: 2634
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 17-06-15, 11:57   

W sklepiku Aeskimo - CD Human http://www.aeskimo.eu/sho...man--2015-.html
_________________
http://stronamegi.blogspot.com/
http://stronamegi-2.blogspot.com/
 
 
nolcia 
Początkujący


Posty: 16
Wysłany: 17-06-15, 22:38   

Podoba mi się cała płyta. Jest dopracowana, równa, piosenki są na podobnym poziomie i w podobnym klimacie. Mimo, że jest naprawdę dobra to jednak jeśli ktoś zapytałby mnie o ulubione piosenki Patricka to najpierw wymieniałabym piosenki spoza tej płyty. Z drugiej strony jeśli ktoś zapytałby mnie o najlepszą solową płytę Kellych to "Human" znalazłaby się w najściślejszej czołówce, ale to tylko dlatego, że Joey żadnej nie wydał ;-)

Najbardziej z całej płyty podoba mi się piosenka "Here to stay". Ma piękny tekst i melodię. Zarówno wersja płytowa, jak i koncertowa są rewelacyjne. W wersji koncertowej podoba mi się to, że początek jest bardziej rozbudowany niż na płycie. Najpierw słychać ciche brzmienie gitary, dosłownie pojedyncze szarpnięcie za strunę, potem dochodzą klawisze, muzyka jest tak łagodna i cicha. Później instrumenty stają się coraz bardziej intensywniejsze i Paddy zaczyna śpiewać. Świetna piosenka. Jeśli miałabym wyróżnić jeszcze jakieś piosenki to będą to: "Living water", "Shake away","Rose of Jericho", "Safe hands".
_________________
Watch out children
there's a wolf out there...
 
 
Marta2727
[Usunięty]

Wysłany: 18-06-15, 19:42   

Ponoć Paddy na jednym z koncertów wspomniał, że wkrótce wyda kolejną płytę....tym razem bardziej duchową z piosenkami, które napisał w klasztorze.....dodał też, że "wkrótce" u niego może oznaczać kilka lat jak w przypadku "Human"....ale ma nadzieję, że jednak będzie to szybciej :lol: Pożyjemy, zobaczymy, posłuchamy......
 
 
marchewcia
[Usunięty]

Wysłany: 19-06-15, 07:56   

Marta2727 napisał/a:
Paddy na jednym z koncertów wspomniał, że wkrótce wyda kolejną płytę....tym razem bardziej duchową z piosenkami, które napisał w klasztorze.....dodał też, że "wkrótce" u niego może oznaczać kilka lat jak w przypadku "Human"....ale ma nadzieję, że jednak będzie to szybciej

Może z tych pieniędzy, co mu ludzie wysyłali? :lol: ;-)
 
 
Julcia007 
Maniak


Pomogła: 1 raz
Posty: 632
Wysłany: 28-06-15, 19:58   

wiecie, że box kosztuje już na amazonie 50 euro?

http://www.amazon.de/Huma...l+patrick+kelly
_________________
Każdy bezsens ma jakiś sens, bo bez sensu nie ma sensu ;)
 
 
limonali
[Usunięty]

Wysłany: 05-08-15, 11:36   

Vemona napisał/a:

A mnie chodziło o utwory które powstały głównie w czasach zakonnych. Mnie na tej płycie szczerze i bez cienia wątpliwości za serce chwyciło 4-5 kompozycji. Za monka natomiast niemalże wszystkie. No ale ja to ja.



Mi rowniez.. Mi sie Human nawet podoba co jest wyjatkiem jak na mnie i muze pop. Fragmenty mnie troche draznia ale momentami brzmi nieco podobnie (nastrojowo i textowo) do mojego innego spiritual love George'a Harrisona i strasznie ale to strasznie mnie to ucieszylo :) - mimo ze plytka nie miala w zamiarze byc jakos super duchowa. Ale jednak piosenki z czasow JPM wymiataja w porownaniu. Na Human podoba mi sie bardzo Beautiful Soul, dosyc Rose of Jericho, slowa Happiness, Flag jak sie z nia troche oswoilam.. Generalnie plytka w calosci jest fajna, ale to nie jest na zasadzie fajerwerkow, ktorych doswiadczam kiedys slysze Agape. Szkoda tych wczesniejszych piosenek! Rozumiem, ze to ma byc nowy etap w jego karierze i ze maja na takie decyzje wplyw rozne czynniki, ale gdyby rzeczywiscie niedlugo nagral tamten material chodzilabym po suficie ze szczescia :)

Co do plytki skierowanej glownie do fanow tez sie zgadzam. Ja co prawda przestalam fanowac chyba jakos w 1997 albo 98 i wrocilo to do mnie dopiero w tym roku, ale swoja faze absolutnej totalnej bezgranicznej i bezkrytycznej milosci do Paddiego w pierwszym rzedzie i calej reszty dlugowlosych bandziorow w drugim tez w swoim czasie przezylam, wiec ja tez z tych z recyclingu, jak i wiekszosc nabywcow Human.

PS. Sorry. Z gory uprzedzam ze ja rowniez pisze referaty zamiast postow :D

[ Dodano: 05-08-15, 14:22 ]
P.S.2 czuje sie poszkodowana jako posiadacz Human w wersji mp3 bez Living Water..
Co sadzicie o tym kawalku, da sie tego gdzies posluchac skadsis sciagnac? :)
 
 
Vemona 
Maniak


Posty: 509
Wysłany: 05-08-15, 14:28   

limonali napisał/a:
[ Dodano: 05-08-15, 14:22 ]
P.S.2 czuje sie poszkodowana jako posiadacz Human w wersji mp3 bez Living Water..
Co sadzicie o tym kawalku, da sie tego gdzies posluchac skadsis sciagnac? :)


Da się, zaraz wrzucę. Jedna z moich perełek na tej płycie (choć na krążku faktycznie się nie ukazała, co jest dla mnie niezrozumiałe).

[ Dodano: 05-08-15, 15:00 ]
Living Water (klik -> Slow Download)
_________________
'Normal is an illusion. What is normal for the spider is chaos for the fly.
 
 
limonali
[Usunięty]

Wysłany: 05-08-15, 22:10   

Przepieknie Ci dziekuje!! :-> sie sciaga! :D
 
 
nona 
Moderator


Posty: 1868
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16-09-15, 14:29   

Nowa wersja
Michael Patrick Kelly - Beautiful Soul-Single version

[ Dodano: 21-09-15, 11:59 ]
Płyta jest na amazonie w promocji, jakby ktoś jeszcze nie miał :-P Niecałe 10 euro.
http://www.amazon.de/Huma...60_SR160%2C160_

[ Dodano: 13-11-15, 14:13 ]
Reedycja HUMAN z ekskluzywnym DVD :-P

http://www.amazon.de/Huma...NU/symsc1653-21
 
 
Megi 
Wyjadacz


Pomogła: 1 raz
Posty: 2634
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 13-11-15, 16:05   

nona napisał/a:


[ Dodano: 13-11-15, 14:13 ]
Reedycja HUMAN z ekskluzywnym DVD :-P

http://www.amazon.de/Huma...NU/symsc1653-21


Jestem ciekawa tego DVD :-P
_________________
http://stronamegi.blogspot.com/
http://stronamegi-2.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11